Науковий студентський гурток «Родовід» 9 грудня 2022 р. провів Круглий стіл в рамках проекту «Історія повсякденності» за напрямом «Заборонні знаки». Захід відбувся, не зважаючи на усі перепони, як то відсутність електрики, опалення, належного Інтернет зв’язку, повітряні тривоги тощо.

Обов’язки координатора виконувала студентка спеціальності 032 Історія та археологія, групи ІА-31 Ілюкова Ангеліна. Робота над проектом тривала майже півроку. За цей час було зібрано понад 300 світлин із заборонними знаками. Обов’язковою вимогою була особиста фотофіксація об’єкта, тобто знака заборони в дії.

Заборонні знаки були задокументовані не лише на території України, але й в Німеччині, Молдові, Угорщині, Туреччині, Австрії та в інших країнах. Згадані спеціальні графічні зображення були згруповані тематично. Проблемно вони були пов’язані з їхнім практичним впровадженням у місцях пам’яті, на музейних об’єктах, у закладах культури, в індустрії харчування, в сфері безпеки життєдіяльності, в медицині, в соціальних мережах, з метою дотримання правил дорожнього руху та правил екологічної поведінки. Особливу увагу привертає історія впровадження заборонних знаків, пов’язаних з вторгненням РФ в Україну.  

Пошукова робота та наукове опрацювання інформації вилилося в електронний збірник тез доповідей, який ще продовжує укомплектовуватися, адже не всі учасники, через перебої з електропостачанням, мають технічну можливість завершити творчий процес.

    Програма круглого столу Збірник тез круглого столу