Нова роль жінок визначалася змінами в капіталістичній економіці та соціальних відносинах.

Серед жінок, про діяльність яких розповідає виставка, – Мілена Рудницька, Роза Мельцорова та Зоф’я Морачевська. Вони стали символами українського, польського та єврейського жіночих рухів за рівні можливості. Ці лідерки були поодинокими жінками, обраними до польського парламенту. З його трибун вони відстоювали права жіноцтва на теренах усієї держави та надихали інших представниць своїх націй до боротьби за рівні права у суспільстві.

Серед героїнь виставки є і рівнянки. Зокрема, Хая Сандберг та Парасковія Багринівська сприяли просвіті жінок Рівного та Волині загалом.

Виставка організована за сприяння директора Центру «Мнемоніка», доктора політичних наук Максима Гона: «Ця виставка – це ракурс історії, не одягнутої в “чоловічі брюки”. Це наближення історії до виміру наших матерів і бабусь. Це історія, яка повертає нас в епоху, коли жінки ще не до кінця усвідомлювали наднаціонального характеру своїх прагнень, того факту, що вони вирішували однакові проблеми. Це історія в національних шатах – українок, польок і єврейок, які прагнули стати на рівні з чоловіками.

Їх першочерговим завданням було набуття нових професій та піклування про знедолених. Але національні бар’єри стали тим чинником, який змусив всіх їх боротися за реалізацію високих ідеалів не шукаючи собі соратниць серед представниць інших націй. Виставка відображає персональні історії успішних жінок, які піклувалися не тільки про себе та свої сім’ї, а й виявили здатність заліковувати «ракові пухлини» свого часу. Ця людська і громадянська звитяга – причина заговорити вголос про приклад, який потрібно наслідувати».